Srpen 2012

Iain Glen

18. srpna 2012 v 20:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Iain Glen
britský herec

v současné době je nejvíce známý ze seriálu "Panství Downton" a "Hra o trůny"
ale objevil se i ve filmech jako "Železná lady"; "Lara Croft"; "Resident Evil"; "Království nebeské"; "Případ nevěrné Kláry";..

odesláno: 12. 7. 2012
odpověď: 16, 8. 2012

Miroslav Vladyka

14. srpna 2012 v 6:12 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
Miroslav Vladyka
český herec

Narodil se 24. září 1959 v Praze. V roce 1982 absolvoval herectví na DAMU. Po dvou sezonách spolupráce s Divadlem na Vinohradech byl přijat do stálého angažmá. V roce 1996 přešel do Studia Ypsilon, kde působil až do roku 2002, ale kontinuálně spolupracuje dále. Externě hostuje také v Divadle na Jezerce a v poslední době i Městských Divadlech Pražských.
(zdroj: www.csfd.cz)
Mě osobně se moc líbil v divadelním představení "Kapsy plný šutrů" a nesmím zapomenout, jak skvěle načetl knížku Mikulášovy patálie.

autogram pro mne získala kamarádka při osobním soukromém setkání s panem Vladykou dne 12.8.2012Carey Mulligan

13. srpna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Carey Mulligan
anglická herečka

Celým jménem Carey Hannah Mulligan je britská rodačka narozená 28. května 1985, ale od svých třech do osmi let žila v Německu. Její zájem o herectví se poprvé objevil, když studovala drama na Woldingham School a v posledním ročníku si zahrála v jednom ze školních představení.
Svou kariéru herečky začala především rolí jedné ze sester Bennetových v adaptaci knihy Jane Austenové PÝCHA A PŘEDSUDEK v roce 2005. Ve stejném roce se objevila v seriálové adaptaci díla dalšího významného anglického autora, Charlese Dickense, s názvem BLEAK HOUSE. Tento seriál získal několik významných ocenění a Carey v něm ztvárnila sirotka Adu Clare.
Rok 2006 přinesl televizní detektivku z dílny Agathy Christie s názvem SLEČNA MARPLOVÁ: SITTAFORDSKÁ ZÁHADA. O rok později měla tu čest si znovu zahrát v adaptaci, tentokráte televizní, dalšího z děl Jane Austenové NORTHANGERSKÉ OPATSTVÍ.
O existenci Carey Mulligan už vědí i ve Spojených státech. Svědčí o tom, spíše než malé zjevení se ve VEŘEJNÝCH NEPŘÁTELÍCH režiséra Michaela Manna, hlavně drama THE GREATEST s hvězdným obsazením (Pierce Brosnan, Susan Sarandon). Filmové festivaly zase potěšila britským konverzačním dramatem z šedesátých let AN EDUCATION, k němuž napsal scénář rovněž britský spisovatel Nick Hornby, a kde ztvárnila mladou středoškolačku Jenny, jejíž touhu po studiu na Oxfordu překazí setkání s mužem středního věku.
Dále se objevila v americkém remake dánského filmu BRATŘI; WALL STREET 2: MONEY NEVER SLEEPS a do kin přijde THE GREAT GATSBY.
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 9.1.2012
odpověď: 10.8.2012

Iva Janžurová

9. srpna 2012 v 19:20 | Petulah |  Autogramy herečky ČR a SR
Iva Janžurová
česká herečka

v tenhle úspěch jsem už ani nedoufala, takže hurááá Smějící se a ještě paní Janžurová přiložila milý dopis

Iva Janžurová se narodila 19. května 1941 v Žirovnici u Pelhřimova. Po vzoru rodičů (oba byli učitelé) nastoupila na pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích, ale nakonec zvítězila láska k divadlu a v roce 1963 absolvovala pražskou DAMU. Po ročním angažmá v libereckém divadle F.X. Šaldy se stala v roce 1964 přední členkou Divadla na Vinohradech, kde působila do poloviny 80 let. Od roku 1988 je členkou činohry Národního divadla.
Již v 60. letech se proslavila rolemi v dramatu KOČÁR DO VÍDNĚ, dále v komediích PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY, SVATBA JAKO ŘEMEN a SVĚTÁCI. Počátkem 70. let po dvojroli paní Kelettiové-Stubové v komedii PANE, VY JSTE VDOVA (za kterou dostala Cenu pro nejlepší herečku na MMF fantastických filmů v Terstu), stvárnila dramatické role ve filmech J. Herze PETROLEJOVÉ LAMPY a MORGIANA. V 70. a 80. letech se stala jednou z nejobsazovanějších hereček. Kromě komedií např. ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU, MAREČKU, PODEJTE MI PERO, nebo COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT se objevila v mnoha televiznich filmech, např. IKARUV PÁD, STRACH MÁ VELKÉ OČI..., nebo seriálech (NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA). Často také působila v zabavných pořadech.
Od 90. let hraje také s manželem Stanislavem Remundou (herec, režisér a dramatik) a dcerami Sabinou a Theodorou v rodinném zájezdovém divadle. Je držitelkou dvou Českých lvů za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmech CO CHTNEŠ V ŽITĚ (1998) A VÝLET (2002). Ze spolupráce s režisérkou Alice Nellis vzešlo ještě ocenění za Nejlepší herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu v Soči (2000) za roli ve filmu ENE BENE. Dále je držitelkou Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie.
V poslední době se také vžila do role zasloužilé babičky. Má čtyři vnoučata - Alfréda, Kajetána, Vincenta a Adýnku-
(zdroj: www.csfd.cz)

a já nesmím zapomenout na úžasnou minikomedii z roku 1970 NÁMLUVY KOMTESY GLADIOLY ANEB PŘISTÁNÍ VE SKLENÍKU

odesláno: 4.4.2011
odpověď: 7.8.2012
Ve stínu

7. srpna 2012 v 20:55 | Petulah |  Moje psaní
tak na tenhle film se moc těším


Felicity Kendal

4. srpna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Felicity Kendal
anglická herečka

moc se mi líbil seriál "Rosemary & Thyme" překládaný jako "Zločin v zahradách", takže jsem za tenhle autogram moc ráda :-)

odesláno: 12.7.2012
odpověď: 30.7.2012
Vlastimil Vondruška - setkání s čtenáři 2012

2. srpna 2012 v 19:06 | Petulah |  Moje psaní
knížky pana Vondrušky mám moc ráda,tak doufám, že se alespoň na jedno setkání dostanu :-)
a na podzim vyjdou tři knížky pana Vondrušky: září - Přemyslovská epopej II, říjen - nový Oldřich z Chlumu a listopad nový Jiří Adam :-)

Setkání s čtenáři v roce 2012
17.9. Praha, Neoluxor, Václ. náměstí, autogramiáda
18.9. Brno, knihkupectví Dobrovský, autogramiáda
19.9. Uherský Ostroh, zámek, v 17 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
20.9. Prostějov, městská knihovna v 17 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
3.10. Dolní Újezd (u Litomyšle), obecní knihovna v 18 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
4.10. Nové Město nad Metují, městská knihovna v 18 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
6.10. Branice (pošta Bernartice), kulturní dům v 16.30, Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
10.10. Horažďovice, oblastní Charita v 16 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
17.10. Kamenický Šenov, městská knihovna v 17 hod., Oldřich z Chlumu, román a skutečnost
21.11. Praha, Malostranská beseda v 19.30, 7 pádů Honzy Dědka

Pozvánka na facebook
Pokud bych byl celebrita, tuhle zprávu bych prodal bulváru. Protože ona to skutečně senzace je. Následujícího dne by vyšla pod titulkem: Šok! Spisovatel Vondruška se zbláznil. Víme proč. V následujících řádcích byste se dočetli, že jsem vstoupil na facebook (jak vtipně přeložila má známá, na "xichtbook"). Zjistil jsem totiž, že on skýtá různé možnosti. Nemusím tam psát, jak jsem se vyspal a co jsem měl k snídani, ale dá se zřídit trochu odlišná stránka informační, do níž nikdo podobná moudra vkládat nemůže. Objevují se tam jen mé informace a vaše komentáře k nim. A protože to je systém technicky chytrý a uzpůsobený tomu, aby ho zvládl i prvok, po delším trápení jsem to zvládl i já. Je to jednoduché a přehledné. Od této chvíle najdete proto všechny aktuality tam. Abyste se na ně mohli podívat, stačí kliknout na odkaz "facebook" na úvodní stránce tohoto autorského webu. Nemusíte se bát, kdo facebooku nedůvěřujete. Nahlížet na můj profil můžete, aniž byste se kamkoli registrovali, a aniž by kdokoli obtěžoval vás. Pokud byste ovšem nechtěli jen číst, ale napsat komentář, pak už se registrovat musíte. Slibuji, můj profil bude aktuální, najdete tam vše, co se týká Oldřicha z Chlumu a jeho literárních bratříčků a sester.


Miriam Margolyes

1. srpna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Miriam Margolyes
anglická herečka

objevila se ve spoustě filmů jako "Jentl"; "Černá zmije"; "Slečna Marplová - Vražda na faře"; "Božská Julie", ale nejvíc si ji budete pamatovat jako profesorku Prýtovou ze série "Harry Potter"

odesláno: 12.7.2012
odpověď: 30.7.2012