Červenec 2012

Petra Kvitová

30. července 2012 v 20:28 | Petulah |  Autogramy sportovci
Petra Kvitová
česká tenistka

vítězka mnoha turnajů, ale především rok 2011 se jí mimořádně povedl a to výhrou Wimbledonu, Fed Cupu a na přelomu roku 2012/2012 s Tomášem Berdychem vyhráli v Perthu Hopmanův pohár, oficiální mistrovství světa smíšených dvojic.

získáno: 7/2012


LL Cool J

28. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
LL Cool J
americký herec

já jsem ho zaznamenala ve filmech SWAT, Lovci myšlenek, ale teď je známý hlavně ze seriálu NCIS: Los Angeles

odesláno: 6.6.2011
odpověď: 24.7.2012


Steve Buscemi

26. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Steve Buscemi
americký herec, režisér

Tvář New Yorského rodáka (*1957) se zaryje do paměti komukoliv, kdo ho ve filmu zahlédl. Někdo s tak výraznými fyzickými a charakterními rysy se jen tak nevidí a vidět nebude. Vykulené oči, kouty ve vlasech, zuby jako noty na buben. A stejně jeden z nejoblíbenějších herců posledních let.
Začátky byly velice velice těžké, zdlouhavé a Steve dostával většinou "štěky". Hrál dělníky, popeláře i mrtvého pasáka a postavičky se jmény jako Nick, Fred, Eddy či Ted. Po osmiminutovém filmečku Jima Jarmusche COFFEE AND CIGARETTES II se objevil ve známějších filmech. A právě role ve filmech POVÍDKY Z NEW YORKU Woodyho Allena, KRÁL NEW YORKU Abela Ferrary nebo MILLEROVA KŘIŽOVATKA bratří Coenů ho začali dostávat na světlo.
Těch nepatrných postav s velikým charakterem si všímalo více a více lidí. A všiml si také Quentin Tarantino a postavu Mr.Pinka dal místo chtivého Michaela Madsena právě Steveovi. 1990 - GAUNEŘI. Dalo by se to brát jako zlom kariéry, ale u Buscemiho zlom kariéry nikdy nenastal. Nikdy se ani nestal hercem rozsáhlých rolí a skvěle placenou hvězdou ( ne, že by si hlavní roli nezahrál), ale stal se oblíbeným a zajímavým. Kdo by si nevzpomněl na Garlandského řezníka z CON AIR, spermona v ARMAGEDDONU, skvěle odehraného Seymoura z PŘÍZRAČNÉHO SVĚTA, nebo srdcaře Donnyho v BIG LEBOWSKI. Z novějších připomenu snad básníka Winslowa - Burtonova VELKÁ RYBA ("Nebe je modrý. voda je mokrá, Spectre je bezva..."), zopakovaného číšníka v Jarmuschově znovunatočeném KAFE A CIGÁRA nebo McCorda z Bayova OSTROVA.
Teď sklízí úspěchy v seriálu HBO Impérium - Mafie v Atlantic City.
Stevea Buscemiho si na plátně musíme vážit a vychutnávat, protože je většinou jisté, že tam dlouho nepobude. Ale co jisté je, že bude excelovat a stoprocentně nás pobaví.
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 26.4.2012
odpověď: 19.7.2012


Charles Shaughnessy

23. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Charles Shaughnessy
anglický herec

prostě mě dostal jako Maxwell Sheffield v seriálu "The Nanny" alias "Chůva k pohledání"
dále jsme ho mohli zahlédnout v seriálech "Kriminálka NY"; "Mentalista"...atd.

odesláno: 20.10.2011
odpověď: 19.7.2012Hobbit - trailer

21. července 2012 v 20:16 | Petulah |  Moje psaní
už tady nebylo nic z filmové tvorby... :-)

Tolkiena jsem objevila cca před více než dvaceti lety - ještě před plyšákem - díky svojí učitelce češtiny, takže se moc těším, jak dopadne film. Ale vzhledem k tomu, že režíruje Peter Jackson, stejně jako Pána prstenu, troufám si říct, že to bude skvělý film, tedy vlastně dva :-)


Danny DeVito

20. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Danny DeVito
americký režisér, herec

po úspěších na blozích kolegů jsem si říkala, že by mohl dorazit i ke mě a stalo se, čemuž jsem ráda :-)

režíroval skvělý film "Válka Roseových", kde i hrál a dále jsme ho mohli vidět v "L.A. - Přísně tajné"; "Honba za diamantem"; "Batman se vrací"; "Dvojčata";....

odesláno: 15.5.2012
odpověď: 17.7.2012


výměna Tim Burton

19. července 2012 v 20:44 | Petulah |  Autogramy na výměnuHugh Jackman

17. července 2012 v 19:24 | Petulah
Hugh Jackman
australský herec

tak dneska jsem si doslova sedla na zadek, protože mám pocit, že mi na 99% dorazil pravý podpis (a kdo mi bude tvrdit, že ne, tak ho nebudu mít ráda a to vůbec!!!! Smějící se )
autogram jsem zkoumala i lupou, u okna, pod lampou a dost dlouho a podrobně a prostě to vidím, jako fixou psaný autogram - žádný PP

odesláno: buď je to odpověď na dopis posílaný do divadla 31.10.2011 nebo z natáčení 29.2.2012
odpověď: 17.7.2012


Tim Burton

11. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy režiséři
Tim Burton
americký režisér, herec

skvělý režisér podepsaný pod takovými filmy jako: "Batman"; "Střihoruký Edward"; "Ospalá díra"; "Ed Wood"; "Planeta opic"; "Velká díra"; "Mrtvá nevěsta Tima Burtona"; "Karlík a továrna na čokoládu"; "Alena v říši divů"

odesláno: 18.4.2011
odpověď: 9.7.2012
Robert Carlyle

9. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Robert Carlyle
skotský herec

skvělý herec, kterého známe jako záporáka z bondovky "Jeden svět nestačí" a dále pak z filmů "Hitler - vzestup zla"; "Andělin popel"; "Trainspotting"; "Do naha" a ze seriálu "SGU Stargate Universe"

odesláno: 18.4.2011
odpověď: 2.7.2012
Jakub Vágner

7. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy nezařazené
Jakub Vágner

rybám vůbec nerozumím, ale díky pořadům Jakuba Vágnera se mi tenhle sport a koníček líbí a na ty ryby bych s ním klidně šla :-)

získáno: prostřednictvím ACC - červen 2012Chris Howland

5. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Chris Howland
anglický herec

Herec, zpěvák a televizní a rozhlasový moderátor Chris Howland (celým jménem John Christopher Howland) se narodil 30. 7. 1928 v Londýně do rodiny redaktora BBC. Dětství strávil v jižní Anglii a vyučil se včelařem. V roce 1948 nastoupil jako hlasatel do rádia British Forces Broadcasting Service (BFBS) a brzy dosáhl značné popularity v řadách mladých posluchačů. V téže době se naučil plynně německy, a roku 1952 začal pracovat pro německý rozhlas. V Hamburku moderoval pro rádiovou stanici Nordwestdeutscher Rundfunk (NWDR) pořad "Rhythmus der Welt", v němž informoval posluchače o novinkách na mezinárodní hudební scéně. Jeho přičiněním získala britská hudba dominantní postavení v repertoáru německých rádií.
V roce 1959 se Chris Howland vrátil do Anglie, aby moderoval televizní show s názvem PEOPLES AND PLACES. V rodné zemi ale nikdy nedosáhl takové popularity, jako v Německu. Po dvou letech práce pro britskou televizi se proto opět vrátil do Německa, kde se věnoval úspěšné televizní show STUDIO B, které natočil přes 60 dílů. V televizi uváděl také pořad VORSICHT KAMERA, obdobu dnešní "Skryté kamery". Koncem 50. let zkusil štěstí i jako zpěvák, s písněmi "Fraulein" a "Das hab' ich in Paris gelernt" to dotáhl na třetí místo německé hitparády.
Ve filmu Chris Howland debutoval roku 1954 snímkem BALL DER NATIONEN, a od té doby točil průměrně dva filmy ročně. Do povědomí diváků i mimo Německo se zapsal především jako představitel menších komických rolí ve zpracováních románů Karla Maye. Ve filmu VINNETOU ztvárnil reportéra Tuff-Tuffa, v orientální sérii hrál stoického sluhu lorda Lindsaye, Archieho.
Roku 1970 se Chris Howland na čas přesunul na Mallorku, aby se staral o svůj hotel Villa Colombus a podílel se tam na výstavbě prvního německého rozhlasového vysílače. Od roku 1975 působí opět v Německu, opět jako moderátor rozhlasových a televizních pořadů.
Chris Howland byl dvakrát ženatý, s první manželkou Kay má syna Gerarda a dceru Sharon. Dnes žije s druhou manželkou Monikou na venkově nedaleko Kolína nad Rýnem a jeho aktivita ani v pokročilém věku nepolevuje. V posledních letech se věnuje psaní - jeho kniha "Deutschland lacht" se stala bestsellerem; v roce 2009 vydal autobiografii nazvanou "Yes, Sir! - Aus dem Leben eines englischen Gastarbeiters".
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 15.5.2012
odpověď: 29.6.2012


Jan Kraus

3. července 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
Jan Kraus

Herec, moderátor, publicista, režisér, dramatik a podnikatel. Tím vším je Jan Kraus. Narodil se v Praze. Jeho otec - novinář a spisovatel Ota Kraus byl za druhé světové války vězněn v Osvětimi. Jan má ještě čtyři sourozence. Nejstarší bratr Ivan se stejně jako on věnuje herectví a dnes žije střídavě v Praze a Paříži.
Jan přitom herectví nikdy nestudoval. Už jako malé dítě uspěl na několika konkurzech a od konce 60. let se začal objevovat v epizodních roličkách ve filmech. Mihnul se například v Herzově SPALOVAČI MRTVOL nebo televizním seriálu ZÁHADA HLAVOLAMU.
Po absolvování gymnázia pokračoval v herecké kariéře. Ačkoli se objevil ve spoustě úspěšných projektech a spolupracoval s významnými českými režiséry, nadále dostával většinou jen malé, avšak nezapomenutelné role. Převážně v pohádkách a komediích.
Za zmínku stojí třeba postava darebáka Miky Rouska v DÍVCE NA KOŠTĚTI, princ Jiří z pohádky JAK SE BUDÍ PRINCEZNY, nebo vojín Voňavka v ČERNÝCH BARONECH.
V roce 2002 dostal velký prostor ve snímku Andrei Sedláčkové MUSÍM TĚ SVÉST, kde ztělesnil sobeckého svůdce žen Otu Nýdrleho a zahrál si tu po boku své životní partnerky Ivany Chýlkové.
V posledních letech je Jan Kraus spjatý především s televizní tvorbou.
(zdroj: www.csfd.cz)

získáno v TV Prima květen 2012


Maggie Smith

1. července 2012 v 20:03 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Maggie Smith
anglická herečka

netřeba představovat, fotka je ze seriálu "Panství Downton"

odesláno: 15.5.2012
odpověď: 28.6.2012