Duben 2012

Pár jarních kytičkových fotek a jedna psí slečna

29. dubna 2012 v 20:10 | Petulah |  Moje fotky
pár fotek jarních fotek


Julie Walters

28. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Julie Walters
anglická herečka

herečka s dlouhou filmografii, ale mě nejvíc utkvěla v paměti ve filmech "Mamma Mia" a v sérii "Harry Potter"

odesláno: 18.7.2011
odpověď: 26.4.2012


Michael Weatherly

26. dubna 2012 v 19:46 | Petulah |  Autogramy AP + PP,secretarial
Michael Weatherly
americký herec

zase jeden...Křičící


Namixuj si

25. dubna 2012 v 19:33 | Petulah |  Moje psaní
Namixuj si...
Dovolte mi teď trošku vychválit jednu skvělou věc. A to "vlastní müsli".
V pondělí jsem narazila na malý článeček v novinách o tom, že si můžete namixovat vlastní müsli. Poslední dobou na něm dost ujíždím a tak jsem si řekla, proč se na ty stránky nepodívat.
A to jsem neměla dělat :-)
Co vám budu vyprávět, na stránkách jsem nevěděla, co dřív do své směsi dát. Zda převahu ovoce, ořechů nebo dalších dobrot.
A "obsluha" v eshopu výborná - navigace jednoduchá a vyřízení objednávky - jedna radost. Dopoledne objednáno, v poledne namícháno a druhý den ráno PPL dovezla.
Díky malému článku jsem se stala závislou na müsli. Pokud ho máte rádi, běžte do toho a navštivte www.mixit.cz
A tak radím, nebojte se a hurá do toho:-)

Daniel Craig

25. dubna 2012 v 19:16 | Petulah |  Autogramy AP + PP,secretarial
Daniel Craig
anglický herec

čekala jsem to, ale i přesto jsem to zkusila. Jen jsem si myslela, že by mohli poslat promofoto ke Skyfallu, ale i to bohužel :-(

odesláno: 16.1.2012
odpověď: 24.4.2012


Ralph Waite

25. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Ralph Waite
americký herec

znáte ho určitě ze spousty seriálů, jen nevíte, že se takhle jmenuje... :-) např. "To je vražda, napsala"; "Chirurgové"; "Bonanza";...
v současné době se objevuje v "NCIS" jako Jackson Gibbs, otec Leroye Jethro Gibbse a v seriálu "Bones", kde hraje dědečka agenta Bootha

odesláno: 12.3.2012
odpověď: 23.4.2012Milla Jovovich

23. dubna 2012 v 19:39 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Milla Jovovich
zpěvačka, modelka, herečka rusko-jugoslávského původu

"Johanka z Arku"; "Tři mušketýři"; ...

odesláno: 5.3.2012
odpověď: 23.4.2012


Radost z rostlinné říše

19. dubna 2012 v 18:15 | Petulah |  Moje fotky
Udělala jsem si květinovou radost a koupila jsem si novou odrůdu petunek "Phantom" a ještě jsem dostala krásnou strakatou orchideu, kterou jsem už dlouho chtěla. Snad se Vám budou líbit stejně jako mě MrkajícíSebastien Koch

19. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Sebastien Koch
německý herec

hodně se mi líbil ve filmu "Černá kniha" a v seriálu "Speer a Hitler" a jsem hodně zvědavá na nový film Davida Ondříčka "Ve stínu", kde bude taky hrát

odesláno: 14.8.2011
odpověď: 18.4.2012

poznámka: posílala jsem tři fotky, dvě přidal


Martin Stropnický

17. dubna 2012 v 19:08 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
Martin Stropnický
český herec, režisér

Narodil se v Praze, ale jako syn diplomata v obchodní sféře vyrůstal v Itálii a Turecku. V turecké Ankaře také zahájil svá středoškolská studia na francouzském lyceu, nakonec ale maturoval na gymnáziu v Praze. V té době také začal jevit zájem o herectví v rámci studentského dramatického kroužku, a i když původně chtěl studovat zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické, první filmová nabídka rozhodla jinak. Jako student gymnázia v centru Prahy prošel konkurzem na hlavní roli v jedné z povídek ve filmu TAK LÁSKA ZAČÍNÁ (1975).
Po této zkušenosti se Stropnický rozhodl pro studium herectví, na DAMU byl ale přijat až na druhý pokus a mezitím působil v Krajském divadle v Mostě. Herectví na DAMU absolvoval v roce 1980, ještě v době studií znovu hrál ve filmu i v televizi, a i když se jednalo o spíše menší role, svými postavami sympatických mladých mužů se začal zapisovat do širokého povědomí diváků. Po absolutoriu DAMU získal angažmá v Městských divadlech pražských.
K radikální změně v životě Martina Stropnického došlo po roce 1989, kdy se za změněných politických podmínek vrátil ke své původní touze, což byla práce v diplomacii. Opustil divadlo a herectví vůbec, vstoupil do služeb Ministerstva zahraničí, původně pracoval pro náměstka ministra zahraničí, později byl v letech 1991-1993 ředitelem sekce kulturních styků na ministerstvu zahraničí. Mezitím absolvoval studium na Diplomatické akademii ve Vídni a pak nastoupil dráhu na diplomatických postech v zahraničí. V letech 1993-1994 byl velvyslancem České republiky v Portugalsku a následně v Itálii (1994-1997). Poté se krátce vrátil do Česka a v úřednické vládě Josefa Tošovského byl ministrem kultury (1998). Pak znovu odešel do zahraničí a v letech 1999-2002 byl velvyslancem u Svatého stolce ve Vatikánu.
Na podzim 2002 odešel ze státních služeb a po více než deseti letech se vrátil k herectví. Znovu přijal angažmá v Divadle na Vinohradech a vzápětí obdržel Cenu Thálie za hlavní roli v představení Howard Katz. Na scéně Vinohradského divadla působí příležitostně také jako režisér (Adina, Jistě, pane ministře), od roku 2003 je v tomto divadle uměleckým ředitelem. Znovu se začal prosazovat také ve filmu a televizi, velkou roli vyšetřovatele Hrazdíry ztvárnil ve filmu BOLERO (2004). Z jeho televizních prací stojí za zmínku účast v inscenaci PF 77 (2003), v televizních pohádkách se přehrál do rolí panovníků. Diváci jej znají také z řady seriálů (ON JE ŽENA, 2004; POSLEDNÍ SEZÓNA, 2006; HRABĚNKY, 2007; KRIMINÁLKA ANDĚL, 2008).
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 27.2.2012
odpověď: 12.4.2012Iva Janžurová

14. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky ČR a SR
Iva Janžurová
česká herečka

Iva Janžurová se narodila 19. května 1941 v Žirovnici u Pelhřimova. Po vzoru rodičů (oba byli učitelé) nastoupila na pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích, ale nakonec zvítězila láska k divadlu a v roce 1963 absolvovala pražskou DAMU. Po ročním angažmá v libereckém divadle F.X. Šaldy se stala v roce 1964 přední členkou Divadla na Vinohradech, kde působila do poloviny 80 let. Od roku 1988 je členkou činohry Národního divadla.
Již v 60. letech se proslavila rolemi v dramatu KOČÁR DO VÍDNĚ, dále v komediích PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY, SVATBA JAKO ŘEMEN a SVĚTÁCI. Počátkem 70. let po dvojroli paní Kelettiové-Stubové v komedii PANE, VY JSTE VDOVA (za kterou dostala Cenu pro nejlepší herečku na MMF fantastických filmů v Terstu), stvárnila dramatické role ve filmech J. Herze PETROLEJOVÉ LAMPY a MORGIANA. V 70. a 80. letech se stala jednou z nejobsazovanějších hereček. Kromě komedií např. ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU, MAREČKU, PODEJTE MI PERO, nebo COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT se objevila v mnoha televiznich filmech, např. IKARUV PÁD, STRACH MÁ VELKÉ OČI..., nebo seriálech (NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA). Často také působila v zabavných pořadech.
Od 90. let hraje také s manželem Stanislavem Remundou (herec, režisér a dramatik) a dcerami Sabinou a Theodorou v rodinném zájezdovém divadle. Je držitelkou dvou Českých lvů za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmech CO CHTNEŠ V ŽITĚ (1998) A VÝLET (2002). Ze spolupráce s režisérkou Alice Nellis vzešlo ještě ocenění za Nejlepší herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu v Soči (2000) za roli ve filmu ENE BENE. Dále je držitelkou Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie.
V poslední době se také vžila do role zasloužilé babičky. Má čtyři vnoučata - Alfréda, Kajetána, Vincenta a Adinku.
(zdroj: www.csfd.cz)

získáno výměnou

Eric McCormack

13. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Eric McCormack
kanadský herec

u nás zatím nejznámější z filmu "Příběh Audrey Hepburn" a seriálu "Will a Grace"

odesláno: 12.3.2012
odpověď: 10.4.2012Lubomír Kostelka

12. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
Lubomír Kostelka
český herec

Lubomír Kostelka se narodil v březnu 1927 v Přerově, kde jeho otec pracoval jako strojvedoucí u dráhy.
Nastoupil na obchodní akademii, ale během okupace byl vyloučen a vyučil se elektrikářem. Následně nastoupil na elektrotechnickou průmyslovku, kde se seznámil se spolužákem Vladimírem Menšíkem. Lásku k divadlu v něm sice vzbudila už matka, která hrála ochotnické divadlo, ale právě setkání s Menšíkem Kostelku nasměrovalo k rozhodnutí věnovat se hereckému povolání.
Společně nastoupili do dramatického oddělení brněnské konzervatoře, která se počátkem 50. let transformovala na JAMU.
První angažmá získal v roce 1953 v Českém Těšíně, poté přešel do Divadla bratří Mrštíků v Brně. Do Prahy odešel v roce 1956 na popud Vladimíra Menšíka, který mu zprostředkoval setkání s Janem Werichem. Ten byl šéfem divadla ABC a moravského herce přijal do svého souboru. Jednu sezónu Kostelka odehrál i v Městských divadlech pražských. Menšík svého přítele ale už v roce 1963 přemluvil, aby dal v divadle výpověď a věnoval se televizi a filmu. Kostelka se sice na čas do divadla vrátil, když hostoval v Laterně magice, ale od roku 1967 už pracoval výhradně pro film a televizi, s výjimkou krátké etapy na počátku 90. let, kdy hostoval v Hudebním divadle v Karlíně.
Lubomír Kostelka patří k hereckým rekordmanům, má za sebou několik set filmových a především televizních rolí. Začal být obsazován po svém příchodu do Prahy, poprvé se objevil jako detektiv ve snímku KASAŘI (1958). Zahrál si prakticky ve všech žánrech, v drtivé většině šlo o menší role. Výjimkou byla postava Gullivera v Juráčkově snímku PŘÍPAD PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KATA (1969). Filmovým údělem tohoto herce byly figurky typu strážný, řidič, vrchní, recepční nebo reportér. V dětském dobrodružném příběhu PÁNI KLUCI představoval Pajdáka - jednoho z členů zlodějské bandy. V dobrodružném příběhu z dob zlaté horečky na Aljašce CLAIM NA HLUCHÉM POTOKU ztvárnil zlatokopa Billa. V pohádce TŘETÍ PRINC si zahrál kupce, v seriálu BYLO NÁS PĚT se objevil jako policajt, v dalším seriálu ŽIVOT NA ZÁMKU byl hospodským Kletečkou. V 90. letech se postupně přeorientoval na postavy důchodců ( děda Jeřábek v RANČI U ZELENÉ SEDMY, HISTORKY OD KRBU).
Profesní život Lubomíra Kostelky silně ovlivnilo 40-leté intenzívní přátelství s Vladimírem Menšíkem. Vedli bohémský život, vymýšleli recese a proflámovali spolu nejednu noc. Navzájem se oslovovali Ládinek a Lubinek. Kostelka si často vybíral malé role ve filmech, kde hrál i jeho přítel. Sešli se tak v úspěšných komediích JAK UTOPIT DOKTORA MRÁČKA ANEB KONEC VODNÍKŮ V ČECHÁCH, kde hrál Kostelka recepčního, nebo v COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT, kde byl Kostelka zástupcem vedoucího hotelu. Vzpomínky na Vladimíra Menšíka zaznamenal Kostelka v knize NEJEN V KUCHYNI S VLADIMÍREM MENŠÍKEM, kterou proložil zkušenostmi ze svého kulinářského umění.
Lubomír Kostelka má za sebou dvě manželství. S první ženou se seznámil ještě na JAMU a prožil po jejím boku několik spokojených let. Po hercově odchodu do Prahy ho ale partnerka odmítla následovat a manželství dlouhodobé odloučení nevydrželo. Z druhého manželství má Kostelka syna, který vystudoval medicínu. Třebaže tento vztah vydržel 30 let, sám herec toto manželství považuje za velmi nešťastné, kdy na něm spočívala starost o syna i domácnost. Dnes je Lubomír Kostelka k zastižení nejvíc na svých chalupách v Kamberku u Mladé Ložice a v Ludči. K jeho koníčkům kromě chalupaření patří i vaření. V omezené míře dosud hraje, objevil se např. jako děda Lubin v Kouzelné školce. Byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli snímku KUŘE MELANCHOLIK (1999).
(zdroj: www.csfd.cz)

získáno výměnou


Penelope Wilton

10. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Penelope Wilton
britská herečka

další úlovek z "Downton Abbey"

odesláno: 27.2.2012
odpověď: 5.4.2012

poznámka: jednu fotku přidala
Veselé Velikonoce

5. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Moje psaní

Martina a Miloš Formanovi

4. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy - více podpisů na jedné fotce
manželé Formanovi

odesláno: 16.1.2012
odpověď: 2.4.2012


Martina Formanová

3. dubna 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy spisovatelé
Martina Formanová
česká spisovatelka

česká spisovatelka např "Skladatelka voňavého prádla" nebo "Nevěra po americku"
je manželkou Miloše Formana, se kterým se seznámila při natáčení filmu "Lid versus Larry Flint", v roce 1998 se jim narodili dvojčata - kluci

odesláno: 16.1.2012
odpověď: 2.4.2012Miloš Forman

2. dubna 2012 v 19:39 | Petulah |  Autogramy režiséři
Miloš Forman
český režisér

Miloš Forman se narodil 18. 2. 1932 v Čáslavi. Rodiče zahynuli v koncentračním táboře, on sám vyrůstal v domově mládeže a iternátní škole pro oběti 2. světové války v Poděbradech, kde se setkal např. s Ivanem Passerem, či s budoucím polským režisérem Jerzym Skolimowským. Nepřijali ho na studium DAMU, proto odešel na FAMU studovat obor scénáristika a dramaturgie. Ve filmu STŘÍBRNÝ VÍTR si zahrál vedlejší roli vojáka, před ukončením studia spolupracoval s Martinem Fričem na veselohře NECHTE TO NA MNĚ (1955). Po absolutoriu krátce pracoval pro televizi, spolupodílel se na scénáři filmu ŠTĚŇATA (1957) a na režii filmu Alfréda Radoka DĚDEČEK AUTOMOBIL (1957), ve kterém hrál i vedlejší roli. S tímto režérem spolupracoval na prvních programech Laterny Magiky.
Samostatně režíroval až v roce 1963 svůj debut, který se uvádí pod souhrnným názvem Konkurs, a tvoří jej dvě povídky: "Konkurs" a "Kdyby ty muziky nebyly". Prvním celovečerním filmem je pak ČERNÝ PETR (1963), jenž získal mnohá zahraniční ocenění. Následoval snímek LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY (1965). Roku 1967 vznikl jeho snad nejznámější český film HOŘÍ MÁ PANENKO (anglicky Firemen's Ball - Hasičský ples).
Po srpnu roku 1968 odchází Forman do USA. Zde na sebe poprvé upozorní komedií s Tinou Turner a Kathy Bates v hlavních rolích TAKING OFF (Odcházím). Za něj získal ocenění britské akademie BAFTA za nejlepší režii a cenu MFF v Cannes za nejlepší film. Následoval dokument VIDĚNO OSMI z roku 1973 pojednávající o olympijských hrách v Mnichově. V roce 1975 přichází Formanův asi nejlepší snímek PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM. Film o americkém trestanci (Jack Nicholson), který se chce vyhnout vězení, a proto předstírá šílence, mu vynesl Oscara za nejlepší režii. Dále film získal Oscary za nejlepší film, hlavního herce, hlavní herečku a scénář a dalších pět nominací. Přelet získal i 4 Zlaté glóby a Forman dostal Cenu amerických kritiků za nejlepší režii i Cenu L.A: Director Guild Award, udělovanou nejlepším světovým režisérům. Přidal i Cenu britské filmové akademie.
V roce 1979 natočil muzikál VLASY (Hair), kultovní, nicméně trochu nedoceněné dílo. Za film RAGTIME o rasové nenávisti z roku 1981 si vysloužil nominaci na Zlatý Globus. V roce 1985 přišel se snímkem AMADEUS pojednávajícím o dvorním skladateli Vídeňského dvora Salierim, který se snaží všemi možnými zbůsoby zničit nováčka Amadea Mozarta. Film, který získal 13 nominací na Oscara, z nichž 8 bylo proměněno ve zlatou sošku, mu přinesl druhého Oscara za režii. Forman si za režii odnesl ještě Zlatý Globus, Cenu britské i francouzské filmové akademie a již podruhé L.A. Director Guild Award. O rok později natočil VALMONTA, což je podle kritiky jediný vysloveně špatný Formanův film. Po tomto neúspěchu chtěl s filmováním skončit.
V roce 1996, však po sedmi letech přece jen přišel s novým filmem. Delší přestávka mu jistě prospěla k tomu, aby mohl natočit dobrý film a to LID VS. LARRY FLINT. V roce 1999 natočil drama MUŽ NA MĚSÍCI, s Jimem Carreym a Dannym de Vitem v hlavních rolích. Za něj si odnesl již druhou cenu z MFF v Berlíně. V roce 2001 si po dlouhé době vyzkoušel úlohu herce. Vytvořil roli v romantické komedii RABÍN, KNĚZ A KRÁSNÁ BLONDÝNKA.
Zatím posledním filmem pana Formana jsou GOYOVY PŘÍZRAKY a v Národním divadle v roce 2009 režiroval představení DOBŘE PLACENÁ PROCHÁZKA.
Miloš Forman je potřetí ženatý. Má celkem čtyři syny, dvojčata Matěje a Petra se zpěvačkou Věrou Křesadlovou, narozené roku 1968. Z posledního manželství s Martinou Zbořilovou (svatba 1999) má Andrewa a Jamese. Ač Miloš Forman není rodilý Američan a ve Spojených státech začal tvořit až téměř ve čtyřiceti letech, patří jistě mezi nejlepší americké tvůrce novodobé historie, jehož osamocení rebelové bojující za své názory dokáží oslovit snad každého diváka.
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 16.1.2012
odpověď: 2.4.2012

František Peterka

2. dubna 2012 v 7:49 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
František Peterka
český herec

po marných písemných pokusech jsem získání autogramu pana Peterky vzdala, takže jsem ráda, že se mi povedlo získat ho výměnou