Únor 2012

Hugh Jackman

29. února 2012 v 16:46 | Petulah |  Autogramy AP + PP,secretarial
Hugh Jackman

další neúspěšný pokus Nerozhodný

odesláno: 31.10.2011
odpověď: 29.2.2012


Josef Polášek

29. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
Josef Polášek
český herec

Po průmyslovce a krátké praxi šel studovat na JAMU, nebylo to ale zdaleka jeho první setkání s divadlem. Poté do roku 2004 působil v HaDivadle, kde vytvořil řadu nezapomenutelných rolí. Miluje Komediograf (kabaret grotesek a písní) a diváci ho milují v Komediografu. V minulosti se "proslavil" v reklamě.
Nezapomenutelná je rovněž i jeho role rozhodčího z divadelní hry Ivánku, kamaráde.
Jan Polášek je však nejvíce viděn na divadle, v současné době ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí, kde hraje například v představeních Gazdina roba, Perfect Days, Ředitelé nebo Milada (nedokončená opera).. Josef Polášek je ženatý a má tři děti.
(zdroj: www.csfd.cz)

a já podotýkám, že je pro mne nesmrtelným klávesistou bránící své "wartburgy" v seriálu "Comeback"

odesláno: 3.10.2011
odpověď: 28.2.2012František Kreuzmann

28. února 2012 v 16:00 | Petulah |  Autogramy herci ČR a SR
František Kreuzmann ml.
český herec

asi nejznámější ze seriálu "Chlapci a chlapi", nyní hraje v divadelním spolku Kašpar - v Divadle v Celetné - např. ve skvělé hře "Rozmarné léto"
Guy Siner

27. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Guy Siner
herec, producent, scénárista

Guy Siner patří k hercům v naší zemi známým, výrazněji jej proslavila role Lieutenanta Grubera v legendárním seriálu HALÓ HALÓ, ale má na kontě mnoho dalších rolí. Jde zejména o divadelního a televizního herce, vidět jsme jej však mohli i v několika populárních filmech.
Guy pochází z Ameriky (Manhattanu), od pěti let vyrůstal v Anglii, kam se rodina na přání matky přestěhovala. Matka totiž pro Guye chtěla britské vzdělání. Po absolvování střední školy Guy příliš neváhal a začal studovat herectví na Webber Douglas Academy.
Jak jinak - Guy zahájil svou dráhu na divadelních prknech. Hrál v představeních Off the Peg, Nickleby and Me, Toad of Toad Hall, The Frogs, Wealth, The Biograph Girl and Don't Dress for Dinner. Dokonce vystupoval i v kabaretu, byl členem mnoha divadelních spolků a hrál v divadelní verzi HALÓ HALÓ.
Vedle seriálu HALÓ HALÓ jej můžeme vidět také v seriálech DOKTOR WHO, JÁ, CLAUDIUS, THE BRITTAS EMPIRE či STAR TREK: ENTERPRISE. Z filmové tvorby nelze vynechat LOST HIGHWAY, LEPRECHAUN 4 či PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY.
V současnosti se v Londýně věnuje hraní, produkci a scénáristice a v Los Angeles filmovému průmyslu.
(zdroj: www.csfd.cz)

odesláno: 26.4.2011
odpověď: 22.2.2012

Theodor Pištěk

25. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy prvorepublikové
Theodor PIštěk
český herec, režisér

  • nar. 13.6.1895
    Praha, Rakousko - Uhersko
  • zem. 5.8.1960
    Mukařov, Československo


nejraději ho mám ve filmech "Holka nebo kluk" a "Otec Kondelík a ženich Vejvara"

Theodor Pištěk se narodil 13. června 1895 v Praze na Vinohradech do rodiny herce a divadelního ředitele Jana Pištěka (1847 - 1907) a herečky Marie Kouskové - Slánské - Pištěkové. Již od dětství hrál s bratrem na rodinné scéně vinohradské Arény. Odmaturoval na vinohradském gymnáziu a přihlásil se na studium medicíny. Za války sloužil v rakouské armádě a po skončení války musel řídit po zemřelém otci divadlo Aréna (1918 - 1919). K. H. Hillar angažoval jako herce do Vinohradského divadla (1919 - 1921). Později hrál v Divadle Vlasty Buriana, v nuselském Tylově divadle (1936 až 1945) a v Divadle S. K. Neumanna v Libni (1947 - 1951), kterému dokonce nějakou dobu řediteloval.
Divadelní kariéra pro Pištěka nebyla tak podstatnou. Jeho herecké těžiště spočívalo ve filmu. 19. března 1930 se oženil s herečkou Máňou Ženíškovou (1909 - 1982), se kterou měl děti Annu Pištěkovou a filmového výtvarníka Theodora Pištěka ml. (*1932). Manželka ho nakonec přežila o dvacet dva let.
K filmu se dostal jako autor scénáře (MNICHOVO SRDCE), který napsal ještě v armádě. Dále ještě stvořil jeden scénář (HRABĚNKA Z PODSKALÍ) a režíroval několik snímků (TRNY A KVĚTY, PROUDY, KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ, AFÉRA V GRANDHOTELU či DĚVČE Z PŘEDMĚSTÍ).
Po prví roli ve filmu PRAŽŠTÍ ADAMITÉ (1917) sehrál v němém období několik desítek postav: přítele (MAGDALENA), mecenáše (TRNY A KVĚTY), statkáře Bohdana Dražického (PŘÍCHOZÍ Z TEMNOT), hrdinu Jánošíka (JÁNOŠÍK), Waldemara Lomeckého (CIKÁNI), Fedora Koryatoviče (KORYATOVIČ), statkáře Jana Zarena (SYN HOR), ministra Augustina Bacha (KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ), Franka Sellinse (CHYŤTE HO!), mlynáře (LUCERNA), Dr. Bezouška (PANTÁTA BEZOUŠEK), mistra Kondelíka (OTEC KONDELÍK A ŽENICH VEJVARA I. a II. a TCHÁN KONDELÍK A ZEŤ VEJVARA), průmyslníka Hilberta (EROTIKON), velekněze Košvana (SVATÝ VÁCLAV) atd. atd.
Jeho filmovou popularitu dokládá rovněž jeho účast v rakouských a německých produkcích. Vedl také oblíbenou kantinu v košířských ateliérech Na Kavalírce a od září 1927 i automat Lucerna. V roce 1928 vydával s J. W. Speergerem měsíčník "Revue filmu", který ale po dvou číslech zanikl.
Jeho práce v němém filmu vyvrcholila tragickou postavou uhlíře v dramatu TAKOVÝ JE ŽIVOT (1929). Aby si mohl tuto roli zahrát po boku ruské herečky Věry Baranovské sám film financoval, ale dostal se do velikých dluhů. Aby tyto dluhy mohl zaplatit (dluh splácel čtrnáct let) bral všechny nabídky na natáčení (v roce 1937 hrál v devatenácti filmech, což byla více jak půlka roční filmové produkce).
Ve zvukovém filmu hrál u diváků oblíbené postavy ve snímcích C. A K. POLNÍ MARŠÁLEK (plukovník Přecechtěl), MUŽI V OFFSIDU (holič Alois Šefelín), NAČERADEC, KRÁL KIBICŮ (MUDr. Hubo Bondy), ANTON ŠPELEC, OSTROSTŘELEC (dělník Alois), REVIZOR (soudce Ljapkin - Ťapkin), HEJ - RUP! (ředitel Brown), ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA! (ředitel ústavu), DUCHÁČEK TO ZAŘÍDÍ (bankéř Zámoský), POZNEJ SVÉHO MUŽE (bankéř Čejka), BARON PRÁŠIL (hostinský), KATAKOMBY (prezident Borek), TETIČKA (Eduard), HOTEL MODRÁ HVĚZDA (strýček Rychta), Z ČESKÝCH MLÝNŮ (mlynář Václav Kaliba), VALENTIN DOBROTIVÝ (restauratér Kudrna) a desítky dalších...
Samostatnou kapitolu tvoří filmy, ve kterých mu byla nerozlučnou partnerkou Antonie Nedošínská (STRÝČEK Z AMERIKY, MATKA KRÁČMERKA, JEDNA Z MILIONU, BARBORA ŘÁDÍ, KLAPZUBOVA XI., OTEC KONDELÍK A ŽENICH VEJVARA, KARIÉRA MATKY LÍZALKY, PRVNÍ POLÍBENÍ, CECH PANEN KUTNOHORSKÝCH, STUDENTSKÁ MÁMA, VDOVIČKA SPADLÁ S NEBE aj.).
Po válce se před kamerou objevoval již jen sporadicky (NEZBEDNÝ BAKALÁŘ, ČAPKOVY POVÍDKY, PYTLÁKOVA SCHOVANKA, VESELÝ SOUBOJ, CÍSAŘŮV PEKAŘ a PEKAŘŮV CÍSAŘ, ANDĚL NA HORÁCH, FLORENC 13:30). Naposledy si Pištěk zahrál princova pobočníka v pohádce PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU (1959). Martin Frič o něm sestavil střihový medailon THEODOR PIŠTĚK (1958).
Spolupracoval rovněž s rozhlasem. V roce 1941 se stal nositelem Národní ceny za film POSLEDNÍ PODSKALÁK (1940), získal titul Průkopník českého filmu (1946) a byl mu udělen titul Zasloužilý umělec (1955). Po válce byl funkcionář revolučního Svazu českých filmových pracovníků. Theodor Pištěk zemřel 5. srpna 1960 na své chatě v Mukařově ve věku šedesáti pěti let.
(zdroj: www.csfd.cz)

koupeno 24.2.2012


Jean Rochefort

23. února 2012 v 19:05 | Petulah |  Autogramy AP + PP,secretarial
Jean Rochefort
francouzský herec, režisér

ať na to koukám, ja na to koukám, pořád mi přijde, že je to secretarial Nerozhodný

odesláno: 10.8.2010
odpověď: 22.2.2012


Jiří Dohnal

21. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy prvorepublikové
Jiří Dohnal
český herec

nar. 12.1.1905
Holoubkov, Rakousko - Uhersko
zem. 9.9.1984
Praha, Československo

Dohnalův otec, úředník v železárnách, padl v první světové válce. Jiří se pak s matkou přestěhoval do Strašic v Brdech k prarodičům. Tam chodil do školy, ale také jako správné vesnické dítě pomáhal doma a na poli. Herecká kariéra byla tedy zatím v nedohlednu. Vyučil se zámečníkem a chtěl studovat průmyslovku v Plzni. Ale udělal si čas i na ochotnické divadlo, a když v roce 1923 přišel o práci, a neměl tudíž peníze na studia, začal se poohlížet po kočovných divadelních společnostech, jak mu bylo doporučeno i jeho přítelem Antonínem Modrem, jenž tehdy vyučoval na pražské konzervatoři.
Začal v Rokycanech. Tady mu společnost Alfréda Vladyky svěřila roli číšníka ve frašce Pan farář a jeho kostelník. Dle Dohnalových vlastních slov to nebyl velký úspěch, ale spíš průšvih. Dále dostával v různých společnostech většinou role milovníků.
Ve dvaadvaceti letech divadlo na krátkou dobu opustil (důvodem byla údajně nešťastná láska). Ale vrátil se a začal hrát v kamenných divadlech. V Košicích byl dokonce angažován i do zpěvohry. Dále se přes Plzeň a Bratislavu propracoval až do pražského Národního divadla. To mu bylo 30 let a již měl za sebou první zkušenosti s filmem. Členem činohry ND byl s přestávkou v letech 1944 - 1946 až do roku 1982. Byl obsazován do nejrůznějších her od antických tragédií po současné komedie. Nejenže zahrál desítky rolí (k nejznámějším patřily např. Radius v Čapkově R. U. R., Švanda v Tylově Strakonickém dudákovi, Radúz v Zeyerově pohádkovém dramatu Radúz a Mahulena nebo Klásek a později Ivan v Jiráskově Lucerně), ale dvakrát si tu zkusil i režii (Jiráskovy Kolébky a Průchových Hrdinů okamžiku) a zastával v sezónách 1969/1970, 1970/1971 a 1971/1972 funkci šéfa činohry.
V roce 1933 získal svou první filmovou roli ve snímku U SVATÉHO ANTONÍČKA režiséra Svatopluka Innemanna. "Do filmu se chtěl však dostat již za své plzeňské éry. Tehdy se mluvilo o natáčení Vančurova románu Útěk do Budína. Dohnal proto vyhledal doktora Vančuru, který mu sjednal zkušební snímek. Snímek dopadl dobře, jen mu řekli, že má příliš odstávající uši." Tak popisuje Dohnalovy filmové začátky časopis Kinorevue (1940). V několika svých raných filmech má údajně uši přilepené k hlavě pryskyřicí. Později byl jeho handicap zažehnán menší operací. A tak se nakonec objevil v řadě milovnických rolí po boku našich nejznámějších hereček, jako byla Věra Ferbasová (ULIČNICE, 1936; VANDINY TRAMPOTY, 1938; DCERUŠKA K POHLEDÁNÍ, 1940), Zita Kabátová (SVĚTLO JEHO OČÍ, 1936), Eva Gérová (OTEC KONDELÍK A ŽENICH VEJVARA, 1937), Lída Baarová (ARTUR A LEONTÝNA, 1940) nebo Jana Dítětová (KAREL A JÁ, 1942).
Stejně jako v divadle byl i ve filmu obsazován do velkého počtu různých rolí (např. roku 1940 jich zvládl hned osm). Měl úspěch jako milovník v nenáročných komediích (především režiséra Vladimíra Slavínského) a romantických filmech (např. KRB BEZ OHNĚ, 1937), jako Švanda Dudák v Innemannově adaptaci Tylovy hry, jako Jakub Míla v Čápově BABIČCE (1940) i v některých menších úlohách. A postupem času se mu dostávalo stále většího počtu charakterních rolí a několikrát ztvárnil i významné postavy naší minulosti. V roce 1951 hrál Jakuba Arbese v životopisném snímku MIKOLÁŠ ALEŠ. Roku 1949 natočil Václav Krška historický film REVOLUČNÍ ROK 1848, kde byl Jiří Dohnal obsazen do role P.J. Šafaříka.
Po druhé světové válce už hrál ve filmu spíše sporadicky. Významnou osobností české kultury však zůstal nadále. O jeho působení v ND již jsme se zmínili. S Janem Škodou a svým bratrem Jaromírem Dohnalem založil v Praze Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého a stal se jeho prvním ředitelem.V době normalizace byl vysokým funkcionářem Svazu dramatických umělců. Později působil jako umělecký šéf Divadla Jaroslava Průchy v Kladně. Spolupracoval také s televizí (např. LIDÉ NA KŘIŽOVATCE, 1971) a rozhlasem.

koupeno: 11.2.2012


Antonín Novotný

19. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy prvorepublikové
Antonín Novotný
český herec

nar. 15.3.1913
Tábor, Rakousko - Uhersko
zem. 23.4.2005
Rödental, Bavorsko, Německo

Antonín Novotný se narodil 15. března 1913 v Táboře do rodiny obchodníka střižního zboží Františka Novotného. Jeho bratrem byl později známý kameraman Vladimír Novotný (1914 - 1997). Vystudoval táborské gymnázium a s rodinou se přestěhoval do Prahy, kde pokračoval ve studiích.
V Praze ho objevili režiséři Svatopluk Innemann a Vladislav Vančura a chtěli ho obsadit s bratrem do epizodních roliček studentů v dramatu PŘED MATURITOU (1932). Nakonec byl režiséry (místo Rudolfa Deyla ml.) vybrán do titulní postavy studenta Jana Šimona. Tato postava odstartovala celou plejádu postav milovníků, mladých hrdinů a sympatických chlapíků. Těmto rolím dodával půvab svým uhlazeným a umělým zjevem, klidným a milým hlasem a také trošku melancholickým pohledem v očích.
Až stereotypně hrál milovníky a mladé hrdiny: Jeníka (PÍSNIČKÁŘ), novináře Franka (ZÁHADA MODRÉHO POKOJE), Jana Martina (V TOM DOMEČKU POD EMAUZY), skladatele Petra Brauna (SRDCE ZA PÍSNIČKU), Rudolfa Dolana (SEDMÁ VELMOC), Jaroslava Kohouta (POSLEDNÍ MUŽ), flamendra Willyho (MAZLÍČEK), Miloše (POZDNÍ LÁSKA), Petra Nora (VZDUŠNÉ TORPÉDO 48), inženýra Zemana (NAŠE JEDENÁCTKA), Olka Brožka (MANŽELSTVÍ NA ÚVĚR), Karla Drozda (LOJZIČKA), Karla Pavlovského (SLÁVKO, NEDEJ SE!), inženýra Kristena (POZOR, STRAŠÍ!), Pavla (VESELÁ BÍDA), Pepu (U SVATÉHO MATĚJE) či Keko de Milesiho (BÍLÁ JACHTA VE SPLITU).
Z jeho nejvýznamnějších a nejkvalitnějších rolí si vyjmenujme obchodního zástupce van Houdena ve Fričově a Burianově komedii TŘI VEJCE DO SKLA (1937), na svoji první filmovou úlohu navázal septimánem Karlem Benetkou ve Fričově snímku ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA! (1938), nalezence Franciho v burianovské komedii ULICE ZPÍVÁ (1939), medika a trampa Karla v komedii PŘÍKLADY TÁHNOU (1939) Miroslava Cikána, Dr. Marka v další Fričově a Burianově komedii KATAKOMBY (1940) a hudebního skladatele Františka Sojku, který bydlí s dalšími přáteli (Ladislav Pešek a Jan Pivec) v opuštěném hotelu v dalším Fričově filmu HOTEL MODRÁ HVĚZDA (1941). Bohužel po této roli roku 1942 dobrovolně ukončil svoji slibnou a u diváků populární kariéru.
Antonín Novotný se dokonce zapsal do historie světového filmu. V roce 1937 byl vybrán americkou společností MGM, která v Evropě hledala nové tváře, na stáž a případně na americkou filmovou dráhu. Bohužel se plány nevydařily a v Hollywoodu se tento nadějný herec neuplatnil (nepomohl ani přechod od MGM ke společnosti Universal). Po devítiměsíční dřině a herecké průpravě se vrátil zpět do rodného Československa s albem autogramů a fotografií známých amerických herců.
Jak již bylo řečeno, v roce 1942 definitivně Novotný ukončil svoji plodnou kariéru. Již před válkou totiž svoji hereckou dráhu nebral moc vážně a spíše se zajímal o chemii, kterou začal studovat ještě před uzavřením vysokých škol nacisty na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Po válce získal na ČVUT titul inženýra chemie a poté titul Dr. technický věd. Krátce byl na ČVUT odborným asistentem a do roku 1948 se věnoval podnikání v chemickém průmyslu.
Specializoval se zejména na smalty. Byl zakladatelem a krátce rovněž ředitelem výzkumného ústavu v Komárově (1948 - 1958), odborným poradcem ve strojírnách v Chotěboři a externím pedagogem na chotěbořském gymnáziu (1958 - 1960) a odborníkem v pražském podniku Smalt (1960 - 1968). Před srpnem 1968 byl vyslán na stáž do západoněmeckého Coburgu, kde se po hanebné srpnové okupaci vojsk Varšavské smlouvy usadil natrvalo. Dále pracoval v oboru smaltů a pole své působnosti částečně rozšířil i v USA, kde spolupracoval se společností NASA na smaltových destičkách používaných dodnes na raketoplánech. Po roce 1989 několikrát a rád navštívil Čechy.
Jeden z našich předválečných nejoblíbenějších milovníků Antonín Novotný zemřel 23. dubna 2005 v bavorském městě Rödental ve věku vysokých devadesáti dvou let. Česká veřejnost se o jeho úmrtí dozvěděla přesně o rok později... Na jeho přání byly jeho ostatky převezeny do Čech a rozptýleny.
(zdroj: www.csfd.cz)

koupeno 11.2.2012


Doporučuji Vaší pozornosti

17. února 2012 v 16:56 | Petulah |  Moje psaní
Včera jsem objevila v trafice tenhle speciál - doporučuji (jasně, spousta věcí tam uvedených je všeobecně známá, ale je tam i spousta fotek, které vůbec neznám) MrkajícíOtomar Korbelář

17. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy prvorepublikové
Otomar Korbelář
český herec

nar. 3.11.1899
Sázava, Rakousko - Uhersko
zem. 30.11.1976
Praha, Československo

nejvíc se mi líbi ve filmu "Těžký život dobrodruha"Usmívající se

V dětství Otomara Korbeláře nejvíce zajímala muzika. Sám se naučil hrát na violoncello. Avšak nevlastní otec nechtěl ani slyšet a poslal ho studovat Obchodní akademii do Prahy. Pochopitelně se Otomar brzy rozhodl odejít, za což byl vykázán z domu s tím, ať se živí sám. A to také udělal - hrál v orchestru jednoho pražského biografu. Bylo to za 1. světové války a do kina chodilo dost lidí, aby zde přišli na jiné myšlenky. Každý večer se Otomar Korbelář díval na stříbrné plátno, nikdy by ho však nenapadlo, že se tam jednou sám objeví.
Po nějaké době se rozhodl, že zkusí zkoušky na hudební konzervatoř. Byl okamžitě přijat a navíc hned do druhého ročníku. To už zvládal hrát i na hoboj a fagot. Přijetí mu přineslo nejen usmíření s otčímem, nýbrž i jistotu, že nebude muset narukovat. Ovšem během studia na dechové nástroje ho jeden pan profesor přesvědčil, aby šel zkusit i herectví. Zkusil a měl stejný úspěch - byl poslán do druhého ročníku. Studoval tedy dva obory zároveň. Během studií hrál epizodní role v Národním divadle. Po absolutoriu působil v divadle v Olomouci, v Plzni (kde také poznal svou první ženu Jarmilu Šamalíkovou), v Kladně a na vinohradské scéně Městských divadel pražských.
Nové talenty chodili do divadel okukovat i filmoví režiséři. S nástupem zvukového filmu bylo potřeba, aby teď herci měli i zvučný hlas, takže netrvalo dlouho a Otomar Korbelář se ocitl před filmovou kamerou. Prvním jeho filmem, dá se říci úspěšným, byla "Třetí rota"(1931). Pak následovali především postavy milovníků - jeho partnerkami před kamerou byly snad všechny nejznámější herečky té doby - Lída Baarová ("Grandhotel Nevada", 1934), Anny Ondráková ("Důvod k rozvodu" 1937), Jiřina Štěpničková, která s ním často hrála i na jevišti (film např. "Včera neděle byla", 1938), Adina Mandlová ("Nevinná" 1939), Nataša Gollová ("Rukavička" 1941) nebo Vlasta Fabiánová ("Prstýnek" 1944).
Přišly i nějaké vážnější role např. "Tulák Macoun"(1939), kterého si nejvíce vážil a dostal za něj i nejedno ocenění.
"To byl český muzikant"(1940), kde hrál muzikanta Františka Kmocha, či "Advokát chudých"(1941).
V Divadle na Vinohradech se poznal s Evou Vrchlickou (vnučkou spisovatele Jaroslava Vrchlického), která se stala jeho druhou manželkou, porodila mu dceru a byla s ním až do jeho konce - 30.11. 1976.
(zdroj: www.csfd.cz)


koupeno 11.2.2012


Lucie Matoušková

16. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky ČR a SR
Lucie Matoušková
česká herečka

pochází z rozvětvené herecké rodiny - maminka Daniela Hlaváčová, teta Jana Hlaváčová, ... :-)
začínala jako značně vytížená dětská herečka v televizi, nyní je úspěšnou herečkou divadla v Mladé Boleslavi
za roli Lízy v divadelní hře "Obchodník z deštěm", od Richarda Nashe, byla v roce 2002 nominována na cenu Thalie
(zdroj: www.csfd.cz)
a hrála např. "Čarovná rybí kostička"; "Cizí holka"; "Kameňák"; "Ordinace v růžové zahradě"

odesláno: 22.8.2011
odpověď: 15.2.2012
Daniela Hlaváčová

15. února 2012 v 19:59 | Petulah |  Autogramy herečky ČR a SR
Daniela Hlaváčová
česká herečka, pedagožka

paní Hlaváčová pochází z herecky nadané rodiny - její sestra je Jana Hlaváčová, dcerou je Lucie Matoušková (začínala jako značně vytížená dětská herečka v televizi, nyní je úspěšnou herečkou divadla v Mladé Boleslavi)
a ať by hrála kdekoli, stejně pro mne navždy bude tou zlou sestrou Popelky v pohádce "Tři oříšky pro Popelku"
ale vidět jsme ji mohli dále v titulech "Eliška a její rod"; "Já už budu hodným dědečku"; "Anděl páně"; "Ďáblova lest";...

odesláno: 22.8.2011
odpověď: 15.2.2012seriál Ulice - Martin Hofmann

14. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
seriál Ulice - Martin Hofmann


seriál Ulice - Hana Maciuchová

13. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
seriál Ulice - Hana Maciuchová


Emma Thompson

11. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Emma Thompson
anglická herečka, scénáristka

tenhle autogram jsem myslela, že nezískám, že je pro mne ztracený. Vám všem přišla téměř okamžitě a já jsem si musela prostě chvíli počkat.
Poprvé jsem ji zaregistrovala ve filmu "Rozum a cit" - k němu napsala i scénář, za který získala i ceny Zlatý Globus a Oskar.
A musím říct, že kde jsem ji viděla, tam se mi líbila "Láska nebeská"; "Soumrak dne"; "Rodinné sídlo"; "Mnoho povyku pro nic"; "Ve jménu otce"; "Návrat na Brideshead"; "Harry Potter";...
mám pocit, že jsem někde zaslechla nebo četla, že by měla psát i scénář pro remake "My Fair Lady", tak uvidíme :-)

odesláno: 18.4.2011
odpověď: 10.2.2012

Naomie Harris

9. února 2012 v 19:21 | Petulah |  Autogramy herečky zahraniční
Naomie Harris
anglická herečka

já jsem ji poprvé zaregistrovala ve filmu "Když se setmí" a poté v sérii "Piráti z Karibiku". A moc se těším na další bondovku "Skyfall", která se právě natáčí.

odesláno: 16.1.2012
odpověď: 9.2.2012seriál Ulice - Šárka Ullrichová

9. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
seriál Ulice - Šárka Ullrichová


Mark Wahlberg 2

7. února 2012 v 17:33 | Petulah |  Autogramy herci zahraniční
Mark Wahlberg
americký herec

jeho hudební kariéra mne naštěstí minula, ale jako herce ho mám moc ráda - a navíc, co si budeme povídat, je na něj moc pěkný pohled :-) :-) :-)
filmy: "Big Hit"; "Loupež po italsku"; "Planeta opic"; "Skrytá identita"; "Tři králové"; "Dokonalá bouře; "Nepřemožitelný"; "Odstřelovač"; "Fighter";.....
odesláno: 30.12.2011
odpověď: 7.2.2012

seriál Ulice - Petr Vacek

7. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
seriál Ulice - Petr Vacek


seriál Ulice - Ljuba Krbová

6. února 2012 v 6:00 | Petulah |  Autogramové karty - seriály, apod.
seriál Ulice - Ljuba Krbová